DEL expertním partnerem – studie o digitalizaci MSEs v České republice

Aspen Institute Central Europe, ve spolupráci s Mastercard centrem pro inkluzivní růst a CARE Česká republika, pokračuje druhým rokem v programu Strive Česko, zaměřeném na digitalizaci malých a mikropodniků (MSE) v České republice.

Data Ethics Lab je letos klíčovým expertním partnerem tohoto projektu. Společně se zaměřujeme na detailní analýzu digitalizace v několika vybraných regionech a na identifikaci klíčových regionálních aktérů, jako jsou kraje, Hospodářská komora, univerzity a inovační centra.

Cílem projektu je nejen zmapovat aktuální míru digitalizace malých a mikrofirem, ale také zjistit, zda využívají dostupné incentivy a jaký je jejich skutečný dopad. Výsledkem bude komplexní studie obsahující konkrétní doporučení pro zefektivnění podpory digitalizace, zlepšení přístupu k informacím a implementaci moderních technologií, jenž bude představena na závěrečné konferenci Aspen Annual Conference 2024 zástupcům vrchních státních institucí.

Projekt má za cíl přispět k celkové digitální transformaci České republiky, posílit konkurenceschopnost malých a mikropodniků a podpořit jejich růst v digitálním věku.

Více informací o programu: Strive Česko